Šťavnaté procesy: Intimita a sexualita z procesorientovanej perspektívy

19.08.2022

KEDY: 9.-11.12.2022, LEKTORI: Ivana Verný a Sylvia Ondrisová

Šťavnaté procesy 

Intimita a sexualita z procesorientovanej perspektívy 

9.-11.12.2022


Keď sa učíme hrať na hudobný nástroj, chodíme na pravidelné lekcie a zvyčajne popritom ešte nepravidelne cvičíme. Dokonca kvôli vodičáku investujeme do niekoľko desiatok hodín inštruktážnej praxe a teórie.

Koľko vedenia a inštrukcií ste však dostali pre svoju živú a aspoň čiastočne uspokojujúcu sexualitu? Čo viete o predsudkoch, čo o (svojich, partnerských a spoločenských) obavách či očakávaniach okolo intimity, sexu, vernosti a intenzity prežívania?

Takýmito i ďalšími otázkami sa chceme zaoberať na našom seminári, a to na osobnej aj profesnej rovine. Budeme ich skúmať spolu v celej skupine, v malých skupinkách a vo forme vnútornej práce. Pocit bezpečia a otvorenosti vnímame ako veľmi dôležitý - aj preto sme sa rozhodli ponúknuť tento modul rezidenčne, mimo Bratislavy. Prosíme Vás preto, zariaďte si nerušený pobyt na celý víkend.

Prosíme vás tiež, prineste si knihy, básne, piesne, filmy, ktoré Vás sexuálne inšpirovali alebo aspoň zabavili. Pripravte si otázky a ak chcete, môžete nám ich poslať dopredu. Inak vnesieme spôsoby, ako ich možete klásť individuálne a anonymne.

Je zjavné, že sa budeme zaoberať dôležitou a marginalizovanou témou, v ktorej sme asi všetky zraniteľné a všetci zraniteľní. Budeme preto potrebovať odvahu a ochotu venovať sa svojim hraniciam ohľadne tejto krehkej témy.

Organizačné informácie

MIESTO: CENTRUM JAVORIE (pri Zaježovej) - https://www.javorie.com/

Termín: 9.-11.12.2022

Začiatok: piatok 16:30.

Koniec: nedeľa 15:00.

Registrácia: https://form.jotform.com/212306293606350

Cena:

Pri zaplatení do 30.9.2022 je zvýhodnená cena 195€.

Cena pri zaplatení po 30.9.2022 je 222 €.

Zľava pre členov POPI je 10€.

Zľava možná pre účastníkov v ťažšej životnej situácii, kontaktujte organizátorku popislovakia@gmail.com

PLATBY:

Názov účtu: POPI SLOVENSKO

IBAN: SK86 8330 0000 0028 0130 0539

BIC/SWIFT code: FIOZSKBAXXX

Banka: Fio banka, a.s., pobočka zahraničnej banky, Nám.SNP 21, 811 01 Bratislava

Do poznámky prosím napíšte svoje meno a názov seminára: Nástupište

Vaša registrácia je platná až platbou za seminár.

STORNO POPLATKY - ak zrušíte svoju účasť na seminári najneskôr 4 týždne pred podujatím, storno poplatok neúčtujeme. Po 4 týždňoch do 2 týždňov pred konaním podujatia sa účtuje poplatok 50% z celkovej sumy. Pri stornovaní 2 týždne a menej pred konaním akcie účtujeme celú sumu. Storno poplatok neúčtujeme v prípade, že účastník za seba nájde náhradu. K plneniu stornopoplatkov sa zaväzujete svojím prihlásením sa cez formulár.

LEKTORI

Ivan Verný je psychoterapeut a učitel Procesorientovanej Psychológie, hetero, cis chlap a hoci v penzijnom veku, ešte stále sa zaujíma o spokojný a naplnený život a vášnivo rád (sa) učí. info@ivanverny.ch

Sylvia Ondrisová je psychoterapeutka a lektorka, hetero, cis žena. Venovala sa téme "sexuálnych" menšín a rodovým témam, rada rozvíja vnútornú pestrosť ľudí, aj sveta. Žije na kopcoch, miluje prepojenie s prírodou, ľuďmi i sebou ;) www.sylviaondrisova.com